نتایج جستجو برای عبارت :

گیاه شفلرا ؛ پنج برگ طلایی

سلام و عرض ادب به شما گل دوستان محترم 
امروز در خدمت شما هستم با معرفی یکی دیگه از گیاهان کلیشه ای که معمولا بیشتر ما تجربه حضور آنها در خانه هایمان را داشته ایم . شفلرا ، گیاهی بی عار  ، زیبا ، کم توقع ، مقاوم و کلا هرچی بگویم کم گفته ام . 

ادامه مطلب
شفلرا
گیاهی همیشه سبز، با رشد آهسته و در دو نوع سبز و ابلق
آبیاری: شفلرا خشکی خاک را تحمل می کند. دو تا سه بار آبیاری در هفته های تابستان و یک بار آبیاری در هر هفته زمستان برای این گیاه توصیه می شود. غبارپاشی خصوصا در روزهای گرم تابستانی باعث افزایش رطوبت و شادابی گیاه می شود.

نور: این گیاه نور متوسط را می پسندد. نور غیرمستقیم را دوست دارد با این حال در سایه نیز نسبتا مقاوم است. نور کم باعث زرد شدن برگ ها می شود و در نوع ابلق برگ ها رنگ خود را از د
شفلرا گیاهی است با اسم علمی Schefflera actinophylla زیبا از سرزمین استرالیاو
متعلق به خانواده «آرالیاسه» با برگی سبز رنگ روشن و براق و چرمی و دمبرگها بلند و در بخش انتهایی
برگهای پنجه‌
ای شکل ابتدا با سه برگچه و سپس تعداد آنها به 8 عدد می‌رسند، ارتفاع آن در سرزمین اصلی و در هوای آزاد به 3
متر وگسترشی در حدود 70تا 100 سانتی متر می‌رسد،این گیاه رشد آهستهای داشته وتک ساقه ای می باشد.بر عکس اکثر گیاهان زینتی که با حذف جوانه‌های انتهایی شاخه‌های جانبی شروع ب
برای نگهداری گیاهان آپارتمانی از چه وسایل باغبانی استفاده می کنید؟
وسایل خیلی ساده ای دارم مثل آبپاش، تنگ برای آب دادن به گیاهان، بیلچه، قیچی باغبانی، کود،
خاک و گلدان. من معمولا گلدان های ساده تهیه می کنم و خودم آنها را رنگ و تزیین می کنم.
نام گیاهان و نحوه نگهداری یا تکثیر آنها را به ما بگویید.
تعدادی از گیاهان من: بنسای، بنجامین، کاج مطبق، شفلرا، گل چرمی، پتوس، کالان کویه، بگونیا، حسن یوسف،
دراسنا، نخل ماداگاسکار، برگ انجیری، کراسولا
تراریوم  یا باغ شیشه ای چیست؟
بر اساس پیشرفت زندگی بشریت،انسان حضور طبیعت در کنار خود را امری ضرورری میداند.
انسان  همواره سعی کرده گیاه و طبیعت را به خود نزدیک تر کند تا بتواند از مزایای و زیبایی های آن استفاده به سزایی کند، در کنار پیشرفت انسانها و پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده تا نگهداری گیاهان آسانتر شده و انسان بتواند در محیط منزل و محیط کار خود نیز از این باغ های شیشه ای استفاده کنند.
تراریوم گردآوردن یک سری گیاهان مختلف در یک مکان و

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها