نتایج جستجو برای عبارت :

شاخ شمشاد گیاهان ، شمشاد طلایی

عصر به خیر به شما مخاطبان گل زیبا ، روزه و نمازاتون قبول حق باشه انشالله 
در خدمت شما هستم با معرفی شاخ شمشادمون . 
چه توانمش گفت  چه توانمش خواند                    
آنکه بی عار ترین است در گیاهان 
آقا خیلی رک بگم 
دنبال گیاه بی عار ، زیبا ، مقاوم به هرچی ،  هستی گیاه خوبی انتخاب کردید . شمشاد طلایی 

مثل همیشه ادامه مطلب با توضیحات مفصل ...

ادامه مطلب
عصر به خیر به شما مخاطبان گل زیبا ، روزه و نمازاتون قبول حق باشه انشالله 
در خدمت شما هستم با معرفی شاخ شمشادمون . 
چه توانمش گفت  چه توانمش  خواند                     
آنکه بی عار ترین است در گیاهان 
آقا خیلی رک بگم 
دنبال گیاه بی عار ، زیبا ، مقاوم به هرچی ،  هستی گیاه خوبی انتخاب کردید . شمشاد طلایی 

مثل همیشه ادامه مطلب با توضیحات مفصل ...

ادامه مطلب
خصوصیات جنگلشناسی گونه شمشاد خزری

این فایل حاوی مطالبی پیرامون خصوصیات جنگلشناسی گونه شمشاد می باشد که از جمله آن می توان به مطالب زیر اشاره کرد
مهمترین گونه های جنس Buxus و انتشار آنها در جهان
مشخصات گیاه شناسی و انتشار گونه شمشاد
ویژگی های اکولوژیک و جنگل شناسی شمشاد
جوامع گیاهی شمشاد در ایران
آفات و بیماری های شمشاد

دسته بندی

شاه شمشاد قدان خسرو شیرین دهنان
که به مژگان شکند قلب همه صف شکنان

مست بگذشت و نظر بر من درویش انداخت
گفت ای چشم و چراغ همه شیرین سخنان

تا کی از سیم و زرت کیسه تهی خواهد بود
بنده من شو و برخور ز همه سیمتنان

کمتر از ذره نه‌ای پست مشو مهر بورز
تا به خلوتگه خورشید رسی چرخ زنان

بر جهان تکیه مکن ور قدحی می داری
شادی زهره جبینان خور و نازک بدنان

پیر پیمانه کش من که روانش خوش باد
گفت پرهیز کن از صحبت پیمان شکنان

دامن دوست به دست آر و ز دشمن بگسل
مر
- لفظی فصیح، شیرین / قدی بلند، چابکرویی لطیف، زیبا / چشمی خوش کشیده
یاقوت جان فزایش، از آب لطف زاده / شمشاد خوش‌خرامش، در ناز پروریده 
تا کی کشم عتیبت؟ از چشم دلفریبت؟ / روزی کرشمه ای کن، ای یار .‌‌...
* زیییییینگ
- خانوم شماره سه، بفرمایید
+ ورپریده؟
- صد امتیاز! :))

+رونوشت به سین در مسکو، من تو قانون بز کوهی شکست خوردم! شکستم مثل پتک به صورتم کوفته شده! درسته دو ساله با من حرف نزدی، ولی میتونی بیای شرط بردتو بگیری :))
لفظی فصیح شیرین قدی بلند چابک رویی لطیف زیبا چشمی خوش کشیده...
یاقوت جان فزایش از آب لطف زاده شمشاد خوش خرامش در ناز پروریده...
تا کی کشم عتیبت از چشم دلفریبت روزی کرشمه‌ای کن ای یار برگزیده...
آن لعل دلکشش بین وان خنده دل آشوب وان رفتن خوشش بین وان گام آرمیده...
........................................

ادامه مطلب

وطنم اسفادآن جا که بیشتر به  نظر یاد استسرسبزی  و   طراوت   اسفاد    استجایی که از  بهشت   برین   بهترآن ده  که   کوهپایه   و  آباد  استتاریخ   با   شکوه  و   جلال   تواز    دورها     نشانه    و   بنیاد   استبیش از هزار و سیصد و اندی سالسروی  که   ایستاده   و  آزاد   استچون خوش گوار آب قنات آنغم دیده ای که خورده ازآن شاد استصبح اش   بسان  صبح  نشابوریعصرش  قیاس  خطه ی  بغداد  استدر محفل  عزای   مُحرّم  خوبدر   دسته ها   حماسه   و  فری

سروده هایم که برای اسفاد سروده شده است تقدیم می نمایم. 

زادگاهم خدا     نگهدارت                           
    دل ما زیر خط پرگارت
ما همیشه به یاد تو هستیم                    
   گرچه از نان تو نظر بستیم
ابر و باران همیشه مال تو                          
 بهترین آب، خوش به حال تو 
عالمانی بنام داری تو                            
     هرچه خوبی تمام داری تو 
ای زمین همیشه حاصلخیز                     
    کمرت راست کن کمی برخیز 
خیز و بنگر دوباره جان داری            
اندیشه ام خشکید دراین ناکجا آباد
این ناله ها هرگز نمی گنجد دراین فریاد
تا در کف تو رشته تقدیرهای ماست
پروردگارا داد خواهم من از این بیداد
من بنده سرکش نبودم نیستم شاید
این بار از دستت عنان بنده ای افتاد
تو سوزها در سینه خواهی ناله ها در دل
من یک خدای شاد می خواهم خدای شاد
من شعرهای تازه می خواهم زبانی نو
من دشت خواهم سبزه خواهم سایه شمشاد
من دامن یک کوه سرکش در بغل خواهم
من بید می خواهم که رقصد با صفای باد
یک چشم پر می خواهم از احساس دیدن ها
یک گ
۵۳۵- ای پیک صبا زان می عشق کزا او پخته شود هر خامی     گرچه ماه رمضان است بیاور جامی روزها رفت که دست من مسکین نگرفت   ساق شمشاد قدی ساعد سیم اندامی روزه هر چند که مهمان عزیز است ای دل     صحبتش موهبتی دان و شدن انعامی مرغ زیرک به … ای پیک صبا – زان می عشق کز او پخته شود هر خامی – غزل ۴۶۷ – ۵۳۵
منبع : فالگیر
نویسنده :
دارم فراموشش می‌کنم تا به امروزه رسیدگی کنم ولی اگر هم نشد دیگر حتما قسمت و حکمت نیست.

یاد باد آن که ز ما وقت سفر یاد نکرد
به وداعی دل غمدیده ما شاد نکرد
آن جوان بخت که می‌زد رقم خیر و قبول
بنده پیر ندانم ز چه آزاد نکرد
کاغذین جامه به خوناب بشویم که فلک
رهنمونیم به پای علم داد نکرد
دل به امید صدایی که مگر در تو رسد
ناله‌ها کرد در این کوه که فرهاد نکرد
سایه تا بازگرفتی ز چمن مرغ سحر
آشیان در شکن طره شمشاد نکرد
شاید ار پیک صبا از تو بیام
۵۶۰- گل افشان کن می خواه و گل افشان کن ا زدهر چه می جویی    این گفت سحر گه بلبل تو چه می گویی مسند به گلستان بر تا شاهد و ساقی را     لب گیری و رخ بوسی می نوشی و گل بویی شمشاد خرامان کن و آهنگ گلستان کن   تاسرو … گل افشان کن – می خواه و گل افشان کن از دهر چه می‌جویی – غزل ۴۹۵ – ۵۶۰
منبع : فالگیر
تا نیمه ی راه : خاطرات شفاهی خدیجه میرشکار اولین زن اسیر ایرانی
تا نیمه ی راه : ابوالقاسم علیزاده، نشر شمشاد
معرفی:
داستان همه عروس دامادها یه طرف، داستان حبیب و نامزدش یه طرف. عاشقانه های دامادی که آرام آرام مقابل عروسش جان می دهد و شکنجه هایی که عروس تنها به جان می خرد تا…
بریده کتاب(۱):
هنوز جمله تمام نشده بود که صدای شلیک گلوله به گوشم رسید. ناخودآگاه به اطراف خیره شدم…. کمی دقیق تر شدم باورم نمی شد. با وحشت واضطراب خاصی گفتم: حبیب! عراقی ها
کمتر از ۲۰ ثانیه یک ظرف چهارلیتری را پر از آب کند در آنصورت حتماً آنرا با یک سر دوش کاهنده مصرف تعویض نمایید.

برای نظافت حیاط بجای مصرف آب، بهتر است از جاروب استفاده شود. 

در باغچه خانه، درختان، بوته ها و چمن های بومی و مقاوم به خشکی که به آب کمتری نیاز دارند و تحمل ماههای گرم تابستان را دارند؛ بکارید. این گونه ها هنگام کاشت، نیازی به آبیاری مرتب ندارند و معمولاً یک دوره خشکی را بدون آبیاری، به خوبی تحمل می کنند در یک منطقه گیاهانی را در ک
حضرت بمن فرمود ایندونفر رک میشناسی عرصکردم اری اینهااهل بارا رما هستند واز طایفه زبدیه میباسدو عقیده دارند که شمشیر پیغمبر صلی الله علیه و اله نز.د عبد الله بن حسن است فرمود خدای لعنتشانکند دروغ مبگویند  بخدا که عبد الله بن حسن انرا ندیده نه با بک چشم نه با دو چشمش وپدرش هم انرا ندیده جز اینکه ممکن است انرا نزد علی بن حسین دیده باشد گر راست مبگوبند چه علامتی در دسته انست و چه نشانه. و اثری در لبه تیغ انست همانا شمشیر پیغمبر صلی الله علیه اله ن

وبلاگ موسیقی :معرفی ساز سرنادر کشور ما این ساز تحت عناوین نظیر به زرنا – ذرنا – ذورنا نامیده می شود. ساز سرنا در بین اقوامی نظیر بلوچ ها – کردها – گیلانها – ترک ها و فارس و مازندران وجود دارد. البته در همه اقوام به این نام معروف نیست مثلاً در میان بلوچ ها به شیدی ( shidi ) در میان کردها شمال خراسان به پیق ( pjg ) معروف است در مازندران به سرنا ( serna ) یا درنا ( zerna ) معروف است.
ساز سرنا معمولاً به دسرکوتن یا نقاره همراه است. در مازندران از سرنای نوع بم بی
امشب در دنیای کناری باران می‌آمد. تند و بی‌وقفه. بارانی زردم را پوشیده بودم و جلوی یک مغازه اسباب بازی فروشی، یک قوطی کوکاکولا را سر می‌کشیدم. به اسباب بازی‌ها نگاه کردم و گفتم بهتر است امشب خودم را بکشم. نگاهی به اطراف کردم. تک و توک آدم در حال گذر بودند. عربده کشیدم. هیچکس نگاهم نکرد. صدای باران و بوق ماشین‌های توی خیابان نگذاشت کسی صدایم را بشنود.
قوطی را تا جای ممکن بالا آوردم تا آخرین قطره‌های کوکالا را هم از دست ندهم. راه افتادم سمت خان
 استخر طبیعی
و بزرگ لاهیجان به وسعت ۱۷ هکتار و عمقی در حدود ۴ متر در بخش شرقی لاهیجان و
در پایین قله‌ای سرسبز و پوشیده از شمشاد به نام شیطان‌کوه که در قدیم آن را
"شا‌ه‌نشین کوه" می‌نامیدند، واقع شده که از طریق آب‌های
جاری شده از کوه تغذیه می‌شده و در گذشته مخزن آبی برای آبیاری مزارع برنج بوده
است. جزیره ی زیبائی هم در
وسط استخر لاهیجان وجود دارد که در گذشته  «میان پشته» نامیده می‌شد. برخی معتقدند استخر لاهیجان به دستور شاه عباس صفوی احدا
 استخر طبیعی
و بزرگ لاهیجان به وسعت ۱۷ هکتار و عمقی در حدود ۴ متر در بخش شرقی لاهیجان و
در پایین قله‌ای سرسبز و پوشیده از شمشاد به نام شیطان‌کوه که در قدیم آن را
"شا‌ه‌نشین کوه" می‌نامیدند، واقع شده که از طریق آب‌های
جاری شده از کوه تغذیه می‌شده و در گذشته مخزن آبی برای آبیاری مزارع برنج بوده
است. جزیره ی زیبائی هم در
وسط استخر لاهیجان وجود دارد که در گذشته  «میان پشته» نامیده می‌شد. برخی معتقدند استخر لاهیجان به دستور شاه عباس صفوی احدا
دیروز فهمیدم اگه دانشجوی شریف باشی جونت عزیزتره و خونت رنگین‌تر. امروز فهمیدم اگه سوار اتوبوس باشی و بمیری جونت مهم نیس جون اونایی مهمه که کانادا نشین هستن و با هواپیما مسافرت کردن وگرنه امروزم باید کلی پیام تسلیت می‌اومد.خلاصه بگم خاک تو سرتون که پولدار بودن مرده هم براتون مهمه
× Mehrdad ×
@OfficialPersianTwitter

پیام بالا پیام عجیبیه که امروز به نقل از یک اکانت توئیتری خوندمش. مغلطۀ غریبی داره این مهرداد خان شاخ شمشاد توی پیامش. کسی به خاطر پولدار بو
کاخ
موزه نظامی انزلی از جمله مکان های گردشگری و زیبای استان گیلان محسوب می شود که
گردشگران بسیاری به بازدید از آن رههسپار شهر انزلی می شوند.این کاخ زیبا به دستور
رضاخان در سال 1308 شمسی و به دست مهندسان و معماران ایرانی ساخته شده است که در
آن زمان به عنوان کاخ مورد استفاده قرار می گرفت . کاخ موزه نظامی در منطقه میان
پشته میان دو پل غازیان و انزلی واقع شده است. چشم انداز زیبای دریا  از سمت شمال کاخ و سرسبزی باغی زیبا با درختان
شمشاد و بهار نارنج ا
کاخ
موزه نظامی انزلی از جمله مکان های گردشگری و زیبای استان گیلان محسوب می شود که
گردشگران بسیاری به بازدید از آن رههسپار شهر انزلی می شوند.این کاخ زیبا به دستور
رضاخان در سال 1308 شمسی و به دست مهندسان و معماران ایرانی ساخته شده است که در
آن زمان به عنوان کاخ مورد استفاده قرار می گرفت . کاخ موزه نظامی در منطقه میان
پشته میان دو پل غازیان و انزلی واقع شده است. چشم انداز زیبای دریا  از سمت شمال کاخ و سرسبزی باغی زیبا با درختان
شمشاد و بهار نارنج ا
باد خزان
آنـکه گلبرگ تو و چشم تو پرداخته است
آه ، دانست که کار و من دل ساخته است

نــوشخندی که سحر بــر لب آلاله شُکفت
شعله‌ در بــال و پـر فــاخته انداخته است

یک دم اندیشه‌ی این بال و پر بسته نکرد
آنـکه این قامت شمشاد  برافـراخته است

من پُر از حسرت پــائیزم و تو جـان بهار
بین ما فاصله‌ها فصل غم انـــداخته است

خیز و پیش آی بــهارا کــه به دامان دنا
لشکر بــاد خزان بر سر مـا تـاخته است
مسعود رضایی بیاره
السلام علیک یا مولای یا صاحب العصر و الزمان عجل‌الله فرجک
سلام ووقت بخیر! آخرین جمعه‌ی ماه شعبان و در اولین شب از ماه مبارک رمضان و تفالی دیگه به دیوان حافظ؛ از تمامی دوستانم و مخاطبین کیمیا، برای لحظات ناب و تکرارنشدنی‌ای که به فضل الهی توفیق لمس‌کردن‌ش رو خواهند داشت، التماس دعا دارم؛ بسم‌الله...

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن ب
+میلاد امام موسی کاظم ع مبارک باشه:) ان شاءالله به سلامتی و خوشی

+مامانم گفته بود واسم توئیتر نصب کن گفتم فضاش خوب نیست و فامیل ها همه تو اینستا هستن توئیتر رو ول کن بیا اینستا نصب کنم(من خودم اینستا ندارم) الان بعد از حدود 2ماه گفته توئیتر رو هم نصب کن، بنظرتون دقیقا چیکار کنم؟
1.نصب کنم،خودم دیلیت کنم
2.نصب کنم،خودم بلاکشون کنم
3.براشون توئیتر نصب نکنم
4.مامانت هستم دیدن نتیجه^_^
پ.ن1:
یکی از علت هایی که میگم توئیتر نصب نکنم اینه که اونجا هم مثل
باغ
جهان‌نما از کهن‌ترین باغ‌های شیراز محسوب می‌شود که در گذشته جزو صحرای جعفرآباد
و مصلی شیراز بوده و در دوره سلسله آل مظفر و آل اینجو این باغ و دشت زیردست حوالی
آن سرسبز و بسیار آباد بوده است. باغ جهان نما در هنگام اقامت تیمور
گورکانی، همچون سایر باغ‌های نامدار آن دوره مورد توجه واقع شده، به‌طوری که دستور
می‌دهد همانند آن را در اطراف سمرقند، احداث کنند و جهان نما بنامند. باغ جهان نما با
مساحت ۲.۸ هکتار، ۳۵۰۰ متر مربع فضای سبز دارد. این
خزید . پسرک هرچه چشم بست دلش خواب نرفت ، افکاری گوناگون سویش سرازیر شده اند ، پسرک در فرار از افکاری آزاردهنده از خانه خارج میشود ، درب را آرام میبندد تا مادربزرگ پیرش از خواب بیدار نشود . آسمان خالی از ستاره ست و ابرهای سیاهی برسر شهر خیمه زدند ، شهر اسیر بغض لجباز و طولانی شد . پسرک نگاهی به سنگفرش دوخت ، خیابان خیس ولی باران نیست ، پسرک نگاهی به انتهای بن بست انداخت همچنان درخت پیر انجیل تکیه به دیوار زده ، شاخسارش همچون بازوهای بلندی بروی ش
روف گاردن چیست و مزایای آن چه می باشد؟
روف گاردن چیست و مزایای آن چه می باشد؟ : روف گاردن یا بام سبز یکی از تکنولوژی های جدید در عصر حاضر می باشد که به شما این امکان را می دهد تا بر روی پشت بام ها و تراس های خود سقف سبز ایجاد نمایید. این روف گاردن ها همان بام باغ یا باغی در بام هستند. شما می توانید با استفاده از گاردن بر روی تراس ها و پشت بام خانه های خود فضای سبزی ایجاد نمایید که همچون یک باغ طبیعی می ماند.
روف گاردنها مجموعه ای از مبلمان باغی، سای
پارک جنگلی خشکه دارانجنگل های بکر خشکه داران تنکابن با پوشش های اختصاصی به موزه بکر مورخ ارگانیک غرب مازندران مبدل شده که پذیرای گردشگران است . این حوزه‌ حفاظت شده که 120 متر با دریا مسافت داراست , به‌عنوان صرفا بیشه جلگه‌ای و بکر از نهایی بازمانده‌های اکوسیستم‌های جنگلی جلگه‌ای شمال جمهوری اسلامی ایران به‌شمار میرود . در لبه این ناحیه هم یک موزه تاریخی ارگانیک ساخت شده که در مجموعه‌ای , تاکسیدرمی حیوان ها وحشی شمال 
خیلی سال پیش بود،زمانی که خاله با گریه از خواب
نمی پرید،دستانش نمی لرزید،گوشه چشمانش اشک قلاب نمی انداخت و فکر نمی کرد که دایی
بیست ساله همیشه بیست ساله ام ،بچه هایش را به دستان او سپرده،خواب نمی دید که
چادرش را به سرش کشیده و در شهر دنبال بچه های دایی می گردد.خیلی سال پیش بود آن
وقت ها که خاله جانم هنوز صورتش مثل ماه شب چهارده می درخشید و تلخی زندگی
لبخندهایش را کج نکرده بود.سوار اتوبوس های پر از زنهای زنبیل به دست بچه به بغل
می شدیم و می رفتی
شرکت آینهل
یکی از مطرح ترین برندهای دنیای صنعت آینهل می باشد. شرکت آینهل واقع در آلمان می باشد که شرکت البرز ابزار نمایندگی این غول دنیای صنعت را در ایران در اختیار دارد. عمده تفاوت این شرکت با سایر برندهای حال حاضر در دنیای ابزار ایران تولید انواع ماشین آلات صنعتی به جز ابزار آلات توسط این شرکت آلمانی می باشد. فروش بیشتر این مجموعه در ایران دریل آینهل ، کارواش خانگی آینهل ، فارسی بر آینهل و اره عمود بر آینهل می باشد.

[caption id="attachment_12443" align="alig
رویت آیینه ای ز صنع خداستخط سبزت سواد مشک خطاستسنبلت کابروی نسرین استبر گل تر ز مشک غالیه ساستآنچه در آب خضر پنهان استما بجستیم و در لبت پیداسترخت آراسته است کار جهانراستی را رخت جهان آراستقامتت را به سرو میگفتیمعقل باور کند حکایت راستعشق بالا گرفت از آن بالاسرو را نیز میل آن بالاستعشق از شمع می توان آموختکش سر از دست رفت و پابرجاستما به جنت فرو نمی آییمسر کوی تو جنت الماواستبا تو آتش و گل ریاحین استگل شمشاد بی تو خار و گیاستنرگس  و یاسمین
 قاب خاتم کاری

قاب خاتم‌کاری شاسی دار
قاب خاتم کاری دوگل شاسی دارکه در این بخش به معرفی آن می‌پردازیم اثری است کاملا دستساز وبا کیفیت خاتم مرغوب ازمحصولات خاتم کاری اصفهان میباشد و به دست استادان هنرمند خاتم‌کاری اصفهان ساخته‌وپرداخته شده است. این قاب خاتم کاری با طرح دوگل و پرسیم اعلاء یکی از پرطرفدارترین انواع قاب‌ خاتم‌کاری است که محبوبیت زیادی بین عموم دارد. این قاب خاتم کاری با ابعاد خارجی(۲۶*۳۲) سانتی متر و ابعاد داخلی(۱۸*۲۴) س
بلیط هواپیما و قطار

نمک آبرود

نمک
آبرود شهرکی گردشگری و ویلایی در استان مازندران است و سفر به آن آنقدر
مفرح و جذاب است که حسابی روحیه تان را تازه میکند. به راحتی می توانید
خودتان را به این شهرک سرسبز و خوش آب و هوای شمالی برسانید و با دیدن
جاذبه های زیبا و تجربه ماجراجویی های هیجان انگیز سفری خاطره انگیز را
بسازید. امروز می خواهیم درباره نمک آبرود صحبت کنیم، راه جویان ققنوس شرق
را همراهی کنید.

نمک
آبرود آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد، زمس
 قاب خاتم کاری

قاب خاتم‌کاری شاسی دار
قاب خاتم کاری دوگل شاسی دارکه در این بخش به معرفی آن می‌پردازیم اثری است کاملا دستساز وبا کیفیت خاتم مرغوب ازمحصولات خاتم کاری اصفهان میباشد و به دست استادان هنرمند خاتم‌کاری اصفهان ساخته‌وپرداخته شده است. این قاب خاتم کاری با طرح دوگل و پرسیم اعلاء یکی از پرطرفدارترین انواع قاب‌ خاتم‌کاری است که محبوبیت زیادی بین عموم دارد. این قاب خاتم کاری با ابعاد خارجی(۲۶*۳۲) سانتی متر و ابعاد داخلی(۱۸*۲۴) س

فرار عاشقانه 

مادرم دختربچه ای سه ساله بود بنام حاجیه مار که خودش از آن روزها چیزی به یاد ندارد ، زیرا بلطف برادرش از هفت سالگی به رشت هجرت کرد و تا اکنون که سال 1398 است در رشت زندگی کرده و از سرگذشتش میتوان هزار کتاب اعجاب انگیز نوشت . 
      علی خوشگله نوجوان و پر انرژی ست او تنها پسر یک خانواده ی شلوغ در روستاهای دور افتاده ی شهرستان صومعه سرا ست، علی فرزند ارشد خانواده ست و چندین خواهر قد و نیم قد دارد فرزند دوم خانواده که دو سالی از ع
تحقیق کاروفناوری 
آشنایی با انواع چوب درختان جنگلی صنعتی
راش:Beechاز خواص ظاهری چوب راش درون نامشخص و به رنگ کرم مایل به قرمز است. دوایر سالیانه فشرده و در نتیجه در مقاطع طولی دارای خطوط کم و بیش مشخص ناشی از آن است. از بارزترین خصوصیات شاید بتوان به پره های چوبی در مقاطع طولی اشاره کرده که در مقطع شعاعی به پرمگس و در مقطع مماسی به دوک معروفند و این پره ها به صورت لکه های قرمز دیده میشود. چه بسا گاهی این پرمگس های زیبا عیب محصوب میشوند چرا که به ع
۱_سنت شعر خوانی اژکتاب  شاهنامه.فلک ناز ،وحیدر بک   در نزد مردمان بلوک لیراویدر دورانذگذشته  مرسوم بود که از اویل دهه شصت کم کم این سنت از بین رفت 
فلک ناز و خورشید آفرید
فلک ناز نامه – که نامهای دیگر هم دارد1– از جمله مثنویهای حماسی – عاشقانۀ زبان فارسی است که در گذشته نزد عوام، خواستاران بسیار داشته و چه بسا حالا هم داشته باشد. قهرمان اصلی داستان، " فلک ناز " فرزنمد عزیز مصر است که شخصیتی سه گانه دارد: مرد خداست و اهل عبادت و اطاعت پروردگار.
چوب راش
چوب محکم و نیمه سنگینی می باشد و دارای موج های زیبا بوده و رنگ آن از کرم تا متمایل به قرمز می باشد و بافتی ممقاوم در برابر حشرات و قارچ دارد و بیشترین مصرف آن در ساخت مبلمان و تهیه سه لایی  راش می باشد .
چوب توسکا
چوب توسکا چوبی سبک و نسبتا مقاوم می باشد و دارای رنگ های کرم تا قرمز و صورتی بوده  و به خاطر بافت نرم و قابل انعطاف آن ، ویژگی ابزار و شکاف خوردن مناسبی را دارد و در صنعت مبلمان مصرف می شود و البته به خاطر همگونی  آن با شرایط آب و
حرف اول پست: از وقتی که دختر عمه م یک کلیپ از آذری جهرمی (خیر سرش وزیر دهۀ شصتی!) بهم نشون داد که یک متن انگلیسی رو به زور از رو داشت می خوند و قشنگ مشخص بود هیچیشو نمیفهمه، خیلی وقت بود می خواستم از اهمیت زبان انگلیسی نه فقط توی سیاست بگم و از کسایی که یادگیری زبان رو کم اهمیت می شمرن گلایه کنم. تا اینکه امروز کلکسیون تکمیل شد و یک کلیپ از امام راحل (ره) دیدم که در گفتگو با یک شبکۀ انگلیسی زبان، در مورد مسلح شدن انقلابیون ایران صحبت می کردن. کاری ب
 این منظومه به یادبود برگزاری همایش اعضای پایگاه شهدای بروجن و یادکردی از 60 شهید این پایگاه در تاریخ هفتم تیرماه 98 سروده شده است 
اصغریان آن که فرهاد گل است                      
       در گلستان شاخ
شمشاد گل است
قادری عباس را یادآور است                   
    او علمدار دلیر لشکر است
ای رفیق مانده اینجا قادری                                    
     ای
غلام عشق مولا قادری
می نویسم جرعه جرعه درد را                 
        حس وحالی
در بخش شرقی لاهیجان و در پایین قله‌ای سرسبز و پوشیده از شمشاد به نام شیطان کوه که در قدیم آن را شاه‌نشین کوه می‌نامیدند، استخری بزرگ به وسعت ۱۷ هکتار و عمقی در حدود ۴ متر قرار دارد که در گذشته مخزن آبی برای آبیاری مزارع برنج بوده و توسط آب‌های جاری شده از کوه تغذیه می‌شد. این پل درغرب لاهیجان در محلّه پرده‌سر قرار دارد و متعلّق به دوره کیاییان است.سلام به مردم لاهیجان من عید ۹۵ اونجا تشریف داشتم خیلی جای خوبی بود مردم خوبی داشت در فاصله ۲۰
طبیعت ایران، چهره‌های بی‌شماری برای نمایش و جلوه‌گری دارد. از دریا و رود و آبشار گرفته تا کوه و دشت و جنگل، و هزاران نوع از جاذبه‌های طبیعی گوناگون را می‌توان در سرزمین پر‌نعمت‌مان پیدا کرد. اما در میان این همه، جاذبه‌های منحصر‌به‌فردی نیز وجود دارند که کمتر کسی آن‌ها را دیده یا از وجودشان مطلع است. جاذبه‌های خاصی که نظیر آن‌ها را ندیده‌ایم و ممکن است توصیف‌ها و شنیده‌ها از آن‌ها را نیز اغراق‌آمیز بدانیم. در قلب جنگل‌های مازندر
مطلب خرید ابزار آلات بصورت عمده در عمده ابزار
سلام به سایت عمده ابزار مرجعی برای خرید انواع ابزارآلات به صورت عمده و تکی خوش آمدید .
عمده ابزار ؟
بله عمده ابزار ، قصد خرید ابزار آلات دارید
با قیمت ارزان
با کیفت
دارای گرانتتی
هزینه ارسال رایگان
ما در عمده ابزار تمام نیاز های شما را برطرف کرده ایم تا در ساده ترین راه ممکن ابزار آلات خود را بخرید و بدون وقف و در سریعترین زمان ممکن درب منزل یا محل کار دریافت کنید .
عمده ابزار فروشنده چه نوع ابزار
جنگل ناهارخوران امروزه به صورت یک پارک جنگلی وسیع در جنوب شهر گرگان و فاصله‌ای ۴ کیلومتری از مرکز شهر قرار گرفته. بسیاری از مردم محلی و گردشگران برای تجربه یک جنگل‌گردی ناب و خاطره‌انگیز، جنگل ناهارخوران را انتخاب می‌کنند. این جنگل به قدری مشهور و محبوب است که افراد به محض شنیدن نام گرگان به یاد می‌افتند. این مکان یکی از بهترین انتخاب‌های مسافران برای گشت‌وگذار، لذت بردن از طبیعت، گردش دسته‌جمعی خانوادگی و دوستانه و انواع ورزش‌ها ما
در نسخه ویندوزی نرم افزار باید امکان تعریف و ثبت انواع مرخصی و مأموریت وجود داشته باشد. در نرم افزار ویسمن تحت ویندوز (نسخه رایگان) امکان دریافت و مشاهده ورود و خروج ها به صورت روزانه و فردی وجود دارد و همچنین دارای قابلیت اصلاح گروهی ساده ورود و خروج ها نیز می باشد. … تیغه ای ، دیواری توسط پوکه و لیکا و ماسه با راندمان تولید 1200 عدد بلوک در هر . بهترین سنگ کارخانه سنگ شکنی شن و ماسه کوه و سنگ . فرایند سنگ آهک کارخانه سنگ شکنی. کارخانه سنگ شکن برا
تا به حال متن کامل شعر محتشم کاشانی در باره قیام کربلا ( باز این چه شورش است که در خلق عالم است) را خوانده‌اید؟ فکر نمی‌کردم اینقدر بلند باشد. هر چند وقتی می‌خواندمش احساس می‌کردم اکثر ابیاتش را در مداحی‌ها شنیده بودم. اگر مایل بودید که بخوانیدش به ادامه مطلب رجوع کنید!

باز این چه شورش است که در خلق عالم است
باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است
باز این چه رستخیز عظیم است کز زمین
بی نفخ صور خاسته تا عرش اعظم است
این صبح تیره باز دمید از کج
هنرهای سنتی ایران، هنرهای اصیل مردمی و نشات گرفته از فطرتی پاک است که از دیر باز در تمامی شئون زندگی مردم رسوخ کرده و به صورت جزئی تفکیک ناپذیر درآمده اند.

این هنرها، از گذشته تا کنون، بدون تغییرات زیاد باقی مانده اند و اگر به آنها توجه نشود رو به فراموشی سپرده خواهند شد.خاتم سازی
خاتم سازی یا خاتم کاری یکی از هنرهای با ارزش شرق است. از گذشته خاتم سازی اطلاعات زیادی در دست نیست، زیرا مواد اولیه خاتم اکثرا چسب و چوب است و این دو ماده بر اثر مر
بسم الله
وَالسَّلَامُ عَلَیَّ یَوْمَ وُلِدْتُ وَیَوْمَ أَمُوتُ وَیَوْمَ أُبْعَثُ حَیًّا
برات از سالها بعد مینویسم از یه آینده ای که نمیدونم میاد یا نه ولی دارم خودمون رو اونجا میبینم...
خنکی هوای پاییز لرز انداخته به جونم و جارو تو دستم مشغول برگزار کردن یه سمفونی شاد هست . کار هر روز سپیده ام جارو زدن حیاط و آب دادن گلدونای لب حوض کوچیک پر از ماهی گلی کنار باغچه است .  نشستم لب حوض تا برگای زرد بازیگوشی که با باد همراه شدن و تو رقص و پای کوبی
دهلیز
فاجعه از وقتی شروع شد که مادر بچه ها از حمام برگشت و پا گذاشت روی خرند خانه و دید که سه تا بچه هاش تاقباز افتاده اند روی آب حوض . بعد از آن را هم که همسایه ها دیدند و شنیدند و خیلی هاشان گریه کردند .غروب که هنوز همسایه ها توی خانه ولو بودند با دو تا پاسبان و یک پزشک قانونی و مادر بچه ها داشت ساقه های نازک لاله عباسی و اطلسی باغچه را می شکست و خاک باغچه را می ریخت روی سرش . بابای بچه ها مثل هر شب آمد . از میان زن ها که بچه به کول ایستاده بودند توی
جاده نظامی قائمشهر یکی از دیدنی های کمتر شناخته شده شمال ایران است. برای تعطیلات پیش رو، دیدن آن را فراموش نکنید.

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که مسافرت را فقط در شمال رفتن می‌دانند؟ آیا شمال را فقط در متل قو، بابلسر، رامسر و رشت خلاصه می‌کنید؟ آیا در پی جاهای دیدنی و کمتر شناخته شده در شمال کشور هستید؟ با مجله گردشگری پیام دلتا همراه باشید. می‌خواهیم به قائمشهر برویم و کمی در”جاده نظامی” اعجاب انگیز و پارک ساحلی رودخانه تِلار آن
بخش بازی کودکان جداست. انسان‌ها در پارک پلیس فکر آن را هم کرده اند.

چه می‌شود که پارک پلیس اتفاقی به یاد ماندنی می‌شود؟ شاید برای شما هم پیش آمده که به پارکی رفته‌اید تا به قولی دلتان باز شود، روحتان جلا یابد یا حداقل تفریح کوچکی کرده باشید. اما وقتی رسیدید یا آنجا خیلی شلوغ بوده یا پر از سروصدای بچه‌ها و متاسفانه افرادی که پارک را بهترین جا برای سیگار کشیدن دانستند و…

اما در پارک پلیس این خبرها نیست. در شمال شرق تهران باغ اناری ب
طرح معرق قفسه جاکلیدی دیواری
انواع طرح های معرق و مشبک با متنوع ترین اشکال هندسی و تندیس های زیبا از اشیاء و حیوانات با مقیاس های مختلف برای طراحی و پیاده سازی بر روی انواع چوب ها و برش و طراحی با انواع وسایل و لوازم دستی و اتوماتیک از قبیل اره مویی دستی اره مویی برقی اره مویی چکشی اره چکشی و انواع مختلف ماشین آلات و دستگاه های طراحی CNC با سایز ها

دسته بندی
صنایع چوب

فرمت فایل
pdf

حجم فایل
170 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
1

بدون شک طرا
محوطه سازی حیاط خلوت
حیاط خلوت خانه گسترش آنچه در خانه ما اتفاق می افتد ، شاید رنگارنگ تر ، گاه به گاه ، سرگرم کننده و بدون سقف باشد تا بتواند نیازها و خواسته های ما را ببندد. در یک حیاط ، درختان و تاکها می توانند به ارتفاعات نهایی خود صعود کنند ، نور و هوا به سرعت تغییر می کند ، و امکانات - در محدوده خطوط املاک ما - تا زمین ، مهارت های طراحی ما ، و انجام خودمان می باشد. دانش چگونه 
اگر مهارت های طراحی و ساخت و ساز DIY خود را برای مقابله با یک پروژه ب
هَسل در گویش‌ های محلی مازندران یعنی آبگیر فصلی. به هر آبگیر فصلی هم هَسَل می‌گویند. بومی‌ها به این مرداب به خاطر نورانی بودنش مشعل یا مشل هم می‌گویند.
می‌دانستید تالابی در نزدیکی شهر چالوس وجود دارد که به رنگ قرمز است. در دل یک جنگل، مقصدی بی نظیر برای گردشگران. شاید یکی از دلایل شهرت مرداب هسل بین گردشگران هم همین، رنگ منحصر به فرد آن است. این تالاب، در هر فصل به رنگ های مختلفی در می‌آید. گاهی سبز گاهی نارنجی و گاهی قرمز می‌شود و ده ها عک

در گذر از پیچ تند هجده سالگی 
با کوله باری از عشق و دلدادگی 
آرام و صبور و بیصدا ، تقدیر بر من قضب کرد، 
حین خروج از خانه ،پدر بر من تلخ نظر کرد 
مادر از پستوی نهان ، به ناگه ظهور کرد 
پرسش های پی در پی،  
به کجا لش میبری؟ 
آرام مگر سر میبری!
سرآخر تو یکی آبرویمان را میبری
 با پسر مشت کریم هم تازگی که دور میزنی
دو فردای دگر لابد به سیگار و حشیش هم پُک میزنی 
به یکباره مادر بوی سوخت غذایش که بلند شد از پیشرویم برطرف شد 
افسوس دوخت و دوز خو
اپیزود داوود، شهروز براری صیقلانی
داوود هفت سال داشت که یکروز سرد و مه آلود در اواسط آ ذر ماه سال ۷۳ از خواب برخواست تا مثل همیشه به مدرسه برود اما روزگارش دستخوش حادثه شده بود و او هرچه جست دیگر هرگز نتوانست مادرش را بیابد...
بچه موشی از عمق سوراخِ دیوار ظهور کرده و لحظه‌ای بعد با قدمهای تند و تیز ناپدید میشود.
جوجه کلاغ عجول قصه از شوق پرواز بود که چندی پیش لانه اش را ترک کرد به امید پرواز تا اوج آسمان اما بعد از سقوط ناباورانه اش از لانه اش د

داوود هفت سال داشت که یکروز سرد و مه آلود در اواسط آ ذر ماه سال ۷۳ از خواب برخواست تا مثل همیشه به مدرسه برود اما روزگارش دستخوش حادثه شده بود و او هرچه جست دیگر هرگز نتوانست مادرش را بیابد...
   سی تقویم بعد....
[] درون پارک محتشم روی نیمکت چوبی ، پسرکی خسته از خستگیاش ، درمانده از دلبستگیاش ، درون دفترچه ی دلنویسش مینویسد ؛ 
نیست که نیست ,مادر گویی قطره ی آبی گشته و رفته زیر زمین ، در امتداد بیست تقویم دم به دم در هر قدم نامش برده ام . من بدنبال
اپیزود داوود، شهروز براری صیقلانی
بچه موشی از عمق سوراخِ دیوار ظهور کرده و لحظه‌ای بعد با قدمهای تند و تیز ناپدید میشود.
جوجه کلاغ عجول قصه از شوق پرواز بود که چندی پیش لانه اش را ترک کرد به امید پرواز تا اوج آسمان اما بعد از سقوط ناباورانه اش از لانه اش د
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
السلام علیک یا فاطمه الزهراء سلام الله علیها
غدیر؛ نصب جانشین و توجه به مسأله امامت

1.76 مگابایت
دریافت فایل فلش -  دریافت کد

صوت و ویدئو

خط حزب‌الله ۱۹۹| مذاکره با آمریکا قطعا منتفی است
 برای دسترسی به آرشیو نشریه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.
دریافت «خط حزب‌الله» نسخه‌ی مطالعه | دریافت نسخه‌ی چاپ

امام فرمود: حقیقتا طی
همواره پاییز برای افسردگان ِ این شهر ، غم انگیزتر ورق میخورد ، با گذر روزها در خزان به مرور و پیوسته نشاط و طراوت از درختان توت درون باغ ابریشم‌بافی به آرامی رخت بربست و برگ برگ درختان شهر زرد شد و ماه آبان به دو نیم قرینه گشت ، تاریکیِ شب شهر را در آغوش کشید ، در دل شهر سکوتی معنادار حاکم گشت، گربه ی سیاه و پیر نگاهش به آسمان چسبید ، قدم های طوفان همیشه بی صداست ، چنین سکوت سردی برای پاسبان پیر آشناست. این سکوت بمنزله ی نهیب و عربده ایست که

پارت سوم از رمان پستوی شهر خیس . بقلم شهروز براری صیقلانی

خزان 
همواره پاییز برای افسردگان ِ شهر رشت ، غم انگیزتر ورق میخورد ، با گذر روزها در خزان به مرور و پیوسته نشاط و طراوت از درختان توت درون باغ ابریشم‌بافی به آرامی رخت بربست و برگ برگ درختان شهر زرد شد و ماه آبان به دو نیم قرینه گشت ، تاریکیِ شب شهر را در آغوش کشید ، در دل شهر سکوتی معنادار حاکم گشت، گربه ی سیاه و پیر نگاهش به آسمان چسبید ، قدم های طوفان همیشه بی صداست ، چنی

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کباب پز صنعتی